Співпраця REITZ INDIA та Ferrexpo Полтавський ГЗК | БМЗ "Прогрес"
Понад 140 років досвіду
ISO 9001:2015
УкрСЕПРО ISO 9001

Співпраця REITZ INDIA та Ferrexpo Полтавський ГЗК

Проєкти, Співробітництво 17 березня 2021


На Ferrexpo Полтавський ГЗК введений в експлуатацію один з 3-х великих відцентрових вентиляторів, що поставляються компанією REITZ INDIA, з першою в Україні системою Автоматичного балансування ротора під час роботи. Вентилятори потужністю 2650 кВт, з діаметром робочого колеса близько 3-х метрів, з частотним регулюванням, працюватимуть у важких технологічних умовах ділянки випалу залізорудних котунів, що є основною статтею експорту компанії Ferrexpo, тому їх частини виконані з дуплексної нержавіючої сталі, що забезпечує кислотостійкість. пари сірчаної кислоти. А для забезпечення захисту від абразивного зносу в проточній частині вентилятора виконана футеровка з твердосплавним наплавленням карбідом вольфраму на схильних до зносу елементах робочого колеса. Вал вентилятора захищений від корозії обшивкою із нержавіючої сталі.

У конструкції вентиляторів вперше в Україні реалізовані інноваційні технології, завдяки яким динамічне балансування ротора, а також очищення робочого колеса від пилу, що нерівномірно налипає, виконується на ходу вентилятора, без його зупинки. Звучить неймовірно? Але це вже працює! Адже простої через знос деталей вентиляторів коштують мільйони, тому REITZ запропонував компанії Ferrexpo індивідуальні рішення щодо збільшення міжремонтних періодів та скорочення часу на технологічне обслуговування:

  • Для боротьби з дисбалансом на валу вентилятора встановлено 2 балансуючі вантажі системи безперервного балансування Autobalancer AB9000 німецької компанії Hofmann. Вимірювальне обладнання балансувальної системи контролює викликану дисбалансом вібрацію і виконує за необхідності цикл балансування шляхом корекції положення вантажів балансувань, що обертаються разом з валом.

  • Для зменшення відкладень на лопатках робочого колеса всередині вентилятора розміщена система безперервного очищення стисненим повітрям, яка діє профілактично, запобігаючи налипанню пилу на робочому колесі під час роботи.

Монтажні та пусконалагоджувальні роботи були виконані за 3 тижні під контролем досвідчених сервісних інженерів REITZ, Masibus та Бердичівський машинобудівний завод "Прогрес", який уповноважений надавати повну сервісну підтримку обладнання REITZGROUP в Україні.

Поки вентилятор напрацьовує свій перший годинник, до монтажу вже готують другий такий же вентилятор, який буде встановлений на 1-й технологічній лінії ЦПО-2 у квітні-травні цього року.